Datakommunikation > Kabelsystem > Datacenter MTP, MPO

Datahall/ Datacenter

Vi säljer produkter för datahall/ datacenter lösningar.

Multimod & singelmod.

Alla kopplingar av MTP/MPO.
(A, B och C)
Även hybridkablage mot SC/ LC (OM3/OM4 & singelmod OS2)


Högre hastigheter är påväg ang MM (OM5)
SWDM / WBMMF

Multimod eller Singelmod!
Data Center (SAN)
Data Center CO-location
Enterprise/ Campus
Telecom Central Office

Upp till 144 fiber på 1HE (med LC kontakter).
MTP/MPO upp till 2304 fiber på 2HE.

Kontakta DoNet för mer information

Framtiden berättar:

25Gb
50Gb
100Gb
400Gb
1,6 Tb
6,4 Tb
 

  • Fibersvets ribbon 12, Swift R5 (2 motorer) Masssplicer/ Ribbon MTP MPO, 1-12 fiber

    Ribbon svetsen för MTP / MPO"Beställningsvara" CommScope använder R5 ...

  • Swift MPO SOC Multifiberkontakt

    Swift MPO-SOCVideo MPO/SOC to R12 Inkl info A - B koppling.  Push-Pull Eas...

  • MTP / MPO Loopback plugg

    DoNet säljer Loopback pluggar för MTP, MPODessa finns som 12fiber samt 24fi...

  • MTP/ MPO 10G 40G 100G

    Produkter gällande MTP/ MPO i datorhallar/ datacenter.10Gb/ 40Gb/ 100Gb.Vi s&aum...

  • FirstLight™ Ultra High Density

    En ny produktserie gällande fiberinstallationer.FirstLight™ Ultra High Den...

  • LC-Verktyg LCTOOL

    LC kontakter kan sitta nära varandra i en anläggning.Speciellt i en da...

  • MTP/ MPO Cleaner Rengörning 12 fiber

    Rengörningsprodukter för MTP/ MPO

  • Fluke MultiFiber™ Pro MTP/ MPO Power meter MM/SM

    MultiFiber™ Pro Optical Power Meter and Fiber Test KitsThe first tester to auto...

  • MPO/ MTP UPC tipp-multimod till mikroskop IEC-61300-3-35

    Tipp för multimod MTP/ MPO kontakter. Dessa tippar finns för ska...

  • MPO/ MTP APC tipp-singelmod till mikroskop

    Tipp för singelmod (APC)  MTP/MPO kontakter. Dessa tippar finns ...

  • Tippar till mikroskop enkelfiber

    Vi säljer tippar till fiber mikroskop.Dessa finns från flera tillverkare:L...

  • VIAVI NGC-4500-MPOMMF-KIT MTP

    MTP/ MPO modul till NGC-4500Nu finns det en effektiv testare för MTP/MPODenna en...

  • Prefab Fiber/ Färdigterminerad Fiber

    Vi säljer färdiga fiberlänkar/ fibertrunkar.Enligt era önskem&ari...

  • SmartPatch Brand-Rex

    Brand-Rex SmartPatch "Intelligent Infrastructure Systems"Detta är ett system som...

  • FiberNext MTP/ MPO Test Switch

    MTP/ MPO Test Switch.OTDR ore VFLMM/ OM3/ UPC = 12 fiberSM/ OS2/ APC = 12 fiberMM/ OM...

  • MTP-16™ / 32™ multi-fibre connector for 400G applications

    Nya kontakter mutimod för 400G.MTP-16™ & MTP-32™ (Multimod)...

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår