Datakommunikation > Kabelsystem > Fiber > Fiberkablage/ Pigtails

Fiberkablage & Pigtails


Det finns mängder av fiberkablage med olika kontakter.

Vi lagerför ett brett sortiment av Multimod & Singelmod kablage/ pigtails.

OM1, OM2, OM3, OM4 samt OS1, OS2 kablage G652D samt G657A1/ A2/ B3.
SC/UPC, SC/APC, LC/UPC, LC/APC, FC/UPC, FC/APC 

Och vi beställer även hem specialkablage enligt era önskemål.
ST, MTRJ, MU, E2000, MiniLC, Short Boot LC, Mode Conditioning Pach Cords.

  • Fiberkablage OM1 62,5/125

    Fiberkablage OM1 62,5/125Dessa kablage finns med olika kontakter.SC/UPC, LC/UPC, ST/U...

  • Fiberkablage OM2 50/125

    Fiberkablage OM2 50/125Dessa kablage finns med olika kontakter.SC/UPC, LC/UPC, ST/UPC...

  • Fiberkablage OM3 50/125 (Laseroptimerad)

    Fiberkablage OM3 50/125 (Laseroptimerad)Dessa kablage finns med olika kontakter.SC/UP...

  • Fiberkablage OM4 50/125 (Laseroptimerad) OM3+

    Fiberkablage OM4 50/125 (Laseroptimerad) OM3+Dessa kablage finns med olika kontakter....

  • Fiberkablage OS1 10/125

    Fiberkablage OS1 10/125Dessa kablage finns med olika kontakter.SC/UPC, SC/APC, L...

  • Fiberkablage OS2 10/125

    Fiberkablage OS2 10/125Dessa kablage finns med olika kontakter.SC/UPC, SC/APC, L...

  • Pigtail fibersvans

    Pigtails "fibersvans" Vi lagerför pigtails i flera olika fibertyper/ kontaktdon....

  • Pigtail för FTTX nät

    Pigtail för FTTX nätDessa pigtails är långa & använder ...

  • Fanout 4xSC 10/125 Ribbon G652

    Faunout 4xSC SM 10/125Mass splicerLängd 2,3m Kontakta oss för mera informa...

  • FTTX Produkter SENKO

    Produkter gällande FTTX från SENKOProduktblad SENKO FTTA Produktblad SEN...

  • Loopback fiber

    DoNet säljer fiberoptiska Loopback pluggar.Dessa finns med flera olika fiberkont...

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår