Datakommunikation > Kabelsystem > Fiber > Singlemode SMF

Singelmod fiber

Förekommer i flera utföranden.

OS1 (10/125) 1310/1550nm
Standard Singelmod fiber (G.652 B1.1)
Anänds oftast i LAN applikationer, kontorsfastigheter och datorhallar

OS2 (10/125) 1310/ 1490/ 1550nm
Low Water Peak fiber (G.652D)
Framtaden för Telecom/ Bredbandsmarknaden (WDM/ CWDM/ DWDM).
1260-1625nm.
Fungerar utmärkt för LAN applikationer, kontorsfastigheter och datorhallar.

OS2 fiber är det vi lagerför.

Vi kan även hjälpa er med G657.A1/ G657.A2/ G657.B3
Bend-insensitive fiber i olika nivåer.

Samt den senaste 200um fiberkabeln som använder G657.A1
Dessa kablar tar väldigt liten plats (288 fiber är bara 9,6mm)
Dessa fiberledare är ringmärkta för enkel identifiering.

Länk til Brand-Rex hemsida gällande fiber

Länk till Excel-Networks hemsida gällande kabelsystem

Vi kan hjälpa er att få Certifikat för Brand-Rex och Excel-Networks.

  • BRAND-REX Fiberkabel

    Vi lagerför Brand-Rex fiberkabel.Både Loostube, Distribution och MicroBlow...

  • Microkabel OFC-xG.652D 3,5mm

    Vi har OFC-xG.652D på lagerDetta är en 3,5mm mikrokabel.Lämplig f&oum...

  • MTP/ MPO 10G 40G 100G

    Produkter gällande MTP/ MPO i datorhallar/ datacenter.10Gb/ 40Gb/ 100Gb.Vi s&aum...

  • Fiberdämpare SC, LC, FC, MU

    Vi säljer fiber dämpareDessa finns i flera olika modeller.Och flera ol...

  • Excel 6 Port (12 Fibre) OM3, OM4 & OS2 LC Module

    Excel 6 Port Duplex (12 Fibre) LC Modules are available with Multimode and Singlemode...

  • Excel Mixed Use Panel - 4 Module - Empty

    The Excel Mixed Use Panel accepts either and/or both copper and fibre modulesVideo 10...

  • PLC Splitter with LC/APC Connectors Steel tube

    PLC Splitter Steel tube"Beställningsvara"  1x2 PLC Splitter LC/APC steel t...

Our website uses cookies. By continuing to surf on the page, you agree to us using cookies. Click here for more information.

I understand