Datakommunikation > Testinstrument > Koppartestare Coppertesters

VIAVI NGC4500 Cat5E - Cat8

Kabelcertifierar från VIAVI.

En av marknadens mest avancerade kabelcertifierare för koppar & fiberinstallationer.

Unika funktioner och egenskaper.
Touchskärm på både sändare och mottagare.
Se testresultatet live på båda sidor.

Testar Cat6A på 9sek.
Testar upp till ClassFA, Cat7A på 15sek (Upp till 2500Mhz).
Moduler för Tera/ GG45.
Föreberedd för Cat8

Kompletteras med fibermoduler/ dB mätning inkl kabellängd.
Tier-1 med Pass/Fail.

Idag finns även MPO moduler (12-fiber Multimod 850nm)
Testar och dokumenterar MPO anläggningar snabbt och smidigt.

Fibermikroskop P5000i för dokumentation av fiberkontaktens kvalitet.
Använder IEC-61300-3-35 standard och klarar singel kontakter samt MPO.

Kontakta DoNet för mer information samt Live Demo.

Artikelnr: NGC4500



Our website uses cookies. By continuing to surf on the page, you agree to us using cookies. Click here for more information.

I understand