Datakommunikation > Verktyg/ Tools > Fibersvetsar Fusionsplicer

Fibersvetsar/ Fusionsplicers

Nya fibersvetsar utvecklas ständigt på marknaden.

Det finns flera olika varianter av svetsar/ utföranden/ funktioner idag.

DoNet säljer Swift/ Ilsintech svetsar.

Alla NYA Swift-XXX svetsar levereras med 36 månaders garanti.

Vi erbjuder även flera andra fabrikat & leverantörer.

  • Fibersvets Active-V-Groove Swift KF4 (4 motorer) FTTH, 1 fiber

    Ny fibersvets från Ilsintech.FTTH Splicer, Aktive V-Groove"Lagervara"Fasta fibe...

  • Fibersvets Active-V-Groove incl tools, Swift KF4A (4 motorer) FTTH

    Fibersvets aktive V-Groove Swift KF4A med verktyg (4 motorer) FTTH Splicer."Lage...

  • Swift OPM + VFL (till KF4A)

    Swift OPM + VFL (till KF4A) SM Power meter (1310/ 1490 & 1550nm) VFL 1mW&nb...

  • Fibersvets kärnlinjerande Swift K11, 1 fiber (core-core)

    Kärnlinjerande svets, Swift K11(6 motorer) 36 månaders garanti Levereras...

  • Fibersvets ribbon 4, Swift-R3 (2 motorer) Ribbon 4 splicer, 1-4 fiber

    Swift-R3 för ribbon 4 fiber"Beställningsvara"Swift-R3 har inbyggda verktyg ...

  • Fibersvets ribbon 12, Swift KR7 (2 motorer) Mass splicer/ Ribbon MTP MPO, 1-12 fiber

    Ribbon svets från Ilsintech Swift-KR7Mass splicer, Ribbon splicer"Beställn...

  • Fibersvets ribbon 12, Swift R5 (2 motorer) Masssplicer/ Ribbon MTP MPO, 1-12 fiber

    Ribbon svetsen för MTP / MPO"Beställningsvara" CommScope använder R5 ...

  • Fibersvets kärnlinjerande SWIFT S5 Ilsintech (6 motorer), 1 fiber (core-core)

    Ultimat svets för enkel fiber.Kärnlinjerande svets med 6 motorer och inbygg...

  • Fibersvets mantellinjerande Swift KF2A w tools (2 motorer)

    Fibersvets mantellinjerande (V-Groove)Swift KF2A w tools (2 motorer) FTTH Splice...

  • Fibersvets Work Belt/ Work Table

    WorkBelt till fibersvets.Work Belt .Work Table.Video Work BeltPassar till KF4, KF4A, ...

  • Multipac-F The Integrated FTTH Installation Tool

    Swift Multi-Pack F BeställningsvaraVideo Multi-Pack FIs designed to assemble Swi...

  • Fibersvets service alla fabrikat

    Vi på DoNet AB kan erbjuda Service på alla fibersvetsarGäller v&arin...

  • Fiberbackar till fibersvetsar

    Vi säljer fiberbackar/ fiberhållare till flera fibersvetsar.Ilsintech Swif...

  • Elektroder till svets

    Elektrodpar till fibersvetsarDoNet säljer elektroder till nästan alla fiber...

  • Elektrod slip

    Alla fibersvetsar använder elektroder.Dessa behöver slipas regelbundet.Det ...

  • Luddfria rengörnings tops för fibersvets

    Vi säljer luddfria topps för rengörning av fibersvetsar.Används t...

  • Smove Fibersvetshylsa Fiberskarv

    Vi säljer Smouve, fibersvetshylsa i olika längder och färger.Normalt &...

  • Skarv kassett Cable managment

    Skarv kassett / Cable managment Använs för att svetsa fiberkabel i fi...

  • Fibervinda delbar

    Fibervinda delbar med 6 Självhäftande tejp.

  • Fiber rangerare Cable managment kit

    Fiber rangerare/ Cable managment Använs för att svetsa fiberkabel i f...

  • VFL/ VLS 650nm 1mW laserpenna rödlaser

    Rödlaser 1mWLagervara.  1mW  = 1 - 1,5kmKräver inte tillstå...

  • VFL/ VLS 650nm 10mW laserpenna rödlaser

    Laserpenna / Rödlaser 650nm 10mW.Lagervara.Olika utföranden/ nivå...

  • Robust arbetstält, 1,80x1,80x2,00m

    You’d be surprised how quickly it can be put up.To provide you with an ext...

  • CI-03BT fibercleaver (Auto rotation blade)

    CI-03BT Fiberkap fibercleaver (Auto rotation blade) 75´000 kapningar 10-16mm ...

  • Kaphjul till fiberkapar

    Kaphjul till fiberkapar.Finns i flera utföranden.Beroende på vilken f...

  • Uthyrning fibersvets kärnlinjerande / mantelcentrerande

    DoNet hyr ut fibersvetsar (olika modeller).Swift-K7 (Kärnlinjerande med 6 ...

  • Uthyrning fibersvets Ribbon Mass splicer

    DoNet hyr ut Ribbon svetsMasssplicerMTP/ MPOSwift-KR7 (Ribbon svets med nä...

  • Service fiberkapar valfritt fabrikat

    Service fiberkap/ tillverkare:Ilsintech Swift CI-0XFitel S32XAFujikura CT-XXSumitomo ...

  • De-Ribbonizer Swift IRS-01

    Swift IRS-01 Can split Ribbon optical fiber in 9 waysR36 to R24 + R12R24 to R12 + R12...

  • Ribbonizer/ De-Ribbonizer/ Ribboniserare/ Ribbonsperare

    DoNet säljer Ribbonizer/ De-ribbonizer från flera olika tillverkare.Anv&au...

  • SENKO Ribbonizer RBN-601

    SENKO ribbonizerFilm ang SENKO ribbonizerSkapa din egen ribbonfiber med 250um.Placera...

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår