Datakommunikation > Kabelsystem > Fiber > Singlemode SMF

Singelmod fiber

Förekommer i flera utföranden.

OS1 (10/125) 1310/1550nm
Standard Singelmod fiber (G.652 B1.1)
Anänds oftast i LAN applikationer, kontorsfastigheter och datorhallar

OS2 (10/125) 1310/ 1490/ 1550nm
Low Water Peak fiber (G.652D)
Framtaden för Telecom/ Bredbandsmarknaden (WDM/ CWDM/ DWDM).
1260-1625nm.
Fungerar utmärkt för LAN applikationer, kontorsfastigheter och datorhallar.

OS2 fiber är det DoNet lagerför.

Vi kan även hjälpa er med G657.A1/ G657.A2/ G657.B3
Bend-insensitive fiber i olika nivåer.

Länk till Brand-Rex hemsida gällande fiber

Länk till Excel-Networks hemsida gällande kabelsystem

Vi kan hjälpa er att få Certifikat för Brand-Rex och Excel-Networks.

  • BRAND-REX Fiberkabel

    Vi lagerför Brand-Rex fiberkabel.Både Loostube, Distribution och MicroBlow...

  • MTP/ MPO 10G 40G 100G

    Produkter gällande MTP/ MPO i datorhallar/ datacenter.10Gb/ 40Gb/ 100Gb.Vi s&aum...

  • Fiberdämpare SC, LC, FC, MU

    Vi säljer fiber dämpareDessa finns i flera olika modeller.Och flera ol...

  • Excel 6 Port (12 Fibre) OM3, OM4 & OS2 LC Module

    Excel 6 Port Duplex (12 Fibre) LC Modules are available with Multimode and Singlemode...

  • Excel Mixed Use Panel - 4 Module - Empty

    The Excel Mixed Use Panel accepts either and/or both copper and fibre modulesVideo 10...

  • FTTX Produkter SENKO

    Produkter gällande FTTX från SENKOProduktblad SENKO FTTA Produktblad SEN...

  • Hexatronic ABF Pre Conn RPM

    DoNet säljer delar av Hexatronic ABF Pre Conn kablageLager och beställnings...

  • Hexatronic Stingray KRPM pannor

    DoNet säljer delar av Hexatronic Stingray KRPM pannorLager och beställnings...

  • SENKO MPO Plus High Density Push Pull tab

    MPO Plus High Density Push Pull tab Beställningsvara   With the addition...

  • SENKO SmartCleaner MPO Plus Gel Pad cleaner

    SmartCleaner MPO Plus Gel Pad cleaner  Beställningsvara

  • UTOMHUS SKARVBOX DOME IP68 (12-60 FIBER)

    This ruggedised splice enclosure is designed to allow up to 60 individual fibers, inc...

  • UTOMHUS SKARVBOX INLINE IP68 (24-192 FIBER)

    The inline enclosure is suitable for protecting fiber cable splices in straight throu...

  • UTOMHUS SKARVBOX IP68 (24 FIBER)

    The growing usage and application of high-speed communication networks together with ...

Vår hemsida använder sig av cookies. Genom att fortsätta surfa på sidan godkänner du att vi använder cookies. Klicka här för mer information.

Jag förstår