Datakommunikation > Verktyg/ Tools > Fibersvetsar Fusionsplicer

Fibersvetsar/ Fusionsplicers

Nya fibersvetsar utvecklas ständigt på marknaden,

Det finns flera olika varianter av svetsar/ utföranden/ funktioner idag.

DoNet säljer Swift/ Ilsintech svetsar.

Alla NYA Swift-XXX svetsar levereras med 36 månaders garanti.

Vi kan även erbjuda flera andra fabrikat & leverantörer.

  • Trade-IN / Trade-UP

    DoNet lämnar rabatt vid inbyte av din gamla fibertermineringsutrustning.Gäl...

  • Fibersvets Active-V-Groove Swift KF4 (4 motorer) FTTH, 1 fiber

    FTTH Splicer, Aktive V-Groove"Beställningsvara"Levereras med universal backar oc...

  • Fibersvets Active-V-Groove incl tools, Swift KF4A (4 motorer) FTTH

    Fibersvets aktive V-Groove Swift KF4A med verktyg(4 motorer) FTTH Splicer."Lager...

  • Fibersvets kärnlinjerande Swift K11, (core-core) IPAAS

    Kärnlinjerande svets, Swift K11(6 motorer) 36 månaders garanti "Lagervar...

  • Fibersvets ribbon 12, Swift KR7 (2 motorer) Mass splicer/ Ribbon MTP MPO, 1-12 fiber

    Ribbon svets från Ilsintech Swift-KR7Mass splicer, Ribbon splicerSvetsar singel...

  • Fibersvets kärnlinjerande SWIFT S5 Ilsintech (6 motorer), 1 fiber (core-core)

    Ultimat svets för singel fiber.Kärnlinjerade svets, 6 motorer, inbyggda ver...

  • Fibersvets ribbon 12, Swift R5 (2 motorer) Massplicer/ Ribbon MTP MPO, 1-12 fiber

    Ribbon svetsen för MTP / MPO"Beställningsvara" CommScope använder R5 ...

  • Fibersvets mantellinjerande Swift KF2A w tools (2 motorer)

    Fibersvets mantellinjerande (V-Groove)Swift KF2A w tools (2 motorer) FTTH Splice...

  • Multipac-F The Integrated FTTH Installation Tool

    Swift Multi-Pack F BeställningsvaraVideo Multi-Pack FIs designed to assemble Swi...

  • Fibersvets service alla fabrikat

    DoNet AB kan erbjuda Service på alla fibersvetsarGäller våra fabrika...

  • Service fiberkapar valfritt fabrikat

    Service fiberkap/ tillverkare:Ilsintech Swift CI-0XFitel S32XAFujikura CT-XXSumitomo ...

  • Fiberbackar till fibersvetsar

    Vi säljer fiberbackar/ fiberhållare till flera fibersvetsar.Ilsintech Swif...

  • Elektroder till svets

    Elektrodpar till fibersvetsarDoNet säljer elektroder till nästan alla fiber...

  • Luddfria rengörnings tops för fibersvets

    Vi säljer luddfria topps för rengörning av fibersvetsar.Används t...

  • Smove Fibersvets skydd skarvskydd

    Vi säljer Smouve, fibersvetshylsa i olika längder och färger.Normalt &...

  • VFL/ VLS 650nm 10mW laserpenna rödlaser

    Laserpenna / Rödlaser 650nm 10mW. Lagervara.Olika utföranden/ niv&ari...

  • VFL/ VLS 650nm 1mW laserpenna rödlaser

    Rödlaser 1mWLagervara.  1mW  = 1 - 1,5km1 mW kräver inte tillst&...

  • Skarv kassett Cable managment, Skarvkassett för 24 fiber inklusive lock

    Skarv kassett / Cable managmentSkarvkassett för 24 fiber inklusive lock An...

  • Fiber rangerare Cable managment kit

    Fiber rangerare/ Cable managment Använs för att svetsa fiberkabel i f...

  • Swift CI-03BT fibercleaver (Auto rotation blade)

    DON-SWIFT CI-03BT Fiberkap fibercleaver (Auto rotation blade) 75´000 kapning...

  • De-Ribbonizer Swift IRS-01

    Swift IRS-01 Can split Ribbon optical fiber in 9 waysR36 to R24 + R12R24 to R12 + R12...

  • Fibersvets Work Belt/ Work Table

    WorkBelt till fibersvets.Work Belt .Work Table.Video Work BeltPassar till KF4, KF4A, ...

  • Kaphjul till fiberkapar

    Kaphjul till fiberkapar.Finns i flera utföranden.Beroende på vilken f...

  • SENKO Ribbonizer RBN-601

    SENKO ribbonizerFilm ang SENKO ribbonizerSkapa din egen ribbonfiber med 250um.Placera...

  • Ribbonizer/ De-Ribbonizer/ Ribboniserare/ Ribbonsperare

    DoNet säljer Ribbonizer/ De-ribbonizer från flera olika tillverkare.Anv&au...

  • Swift OPM + VFL (till KF4A)

    Swift OPM + VFL (till KF4A) SM Power meter (1310/ 1490 & 1550nm) VFL 1mW&nb...

  • Uthyrning fibersvets kärnlinjerande / Aktiv-mantel/ Ribbon 1 - 12

    DoNet hyr ut fibersvetsar (olika modeller).Swift-K7 (Kärnlinjerande med 6 ...

  • Isopropanol >99,5%

    Vi säljer Isopropanol >99,5%Finns i olika storlekar:75ml, 1L & 5L

  • Swift CI-03RT Ribbon fibercleaver (Auto rotation blade)

     Swift CI-03RT Ribbon fibercleaver (Auto rotation blade) Cleave Length ...

  • De Lage Landen Finans företag

    De Lage Landen ett av världens ledande finansföretagVerksamma i de flesta ...

  • Swift CS-01BT Auto Rotation Blade Cleaver

    Swift CS-01BT Auto Rotation Blade Cleaver Single Action for Cleaving (Full A...

  • Swift Ribbonizer KR7

    Swift Ribbonizer KR7

  • Swift Ribbonizing Holder Kit

    Swift Ribbonizing Holder Kit MPO SOC termination with multi-fiber and Ribbonizing so...

  • VFL/ VLS 650nm 30mW laserpenna rödlaser

    VFL/ VLS 650nm 30mW laserpenna rödlaser Lagervara.VLS-30mW: Sänder lj...

Our website uses cookies. By continuing to surf on the page, you agree to us using cookies. Click here for more information.

I understand